Úvod Dokumenty Kontakt Cloud Mapa

Menu

ÚvodZpět

Information in EnglishArchiv

 

Konference Venkov 2013

Lázně Teplice nad Bečvou hostily od 1. do 3. října aktéry venkova z celé České republiky. Tématem letošního ročníku Národní konference VENKOV 2013 se staly možnosti rozvoje českého a moravského venkova díky čerpání evropských dotací v budoucím plánovacím období Evropské unie.

Na pátý ročník konference se přihlásilo na 430 aktérů rozvoje venkova z tuzemska i zahraničí. „Cokoliv, co přispěje ke zpopularizování tématu venkova, je dobré. A konference je jednou z možností, jak toho dosáhnout. Protože teď, když se lámou ledy v přípravě nových programů z Evropské unie na další období, se začíná i oficiálně hovořit o tom, že na venkov se peníze opět moc nedostanou. Proti tomu je potřeba něco dělat,“ tvrdí Eduard Kavala, předseda Spolku pro obnovu venkova ČR, který byl hlavním organizátorem konference.
Třídenní setkání umožnilo účastníkům společně hledat řešení problémů, které současný venkov nejvíce trápí. Na úvod se uskutečnilo pět souběžných „pracovních dílen“ na témata Zemědělství a venkov, Jak dál v samosprávě?, Zažijte venkov, Služby jako cesta k zaměstnanosti a Putting CLLD into Practice. První den vyvrcholil večerním diskusním pořadem „Budoucnost venkova 2014–2020“. Ten se zaměřil zejména na vztahy samospráv a zemědělců v nadcházejícím programovém období Evropské unie a byl živě přenášen.
„Diskuse se zúčastnili zástupci všech klíčových zájmových organizací, které mají vztah k venkovu – Spolku pro obnovu venkova, Sdružení místních samospráv, Svazu měst a obcí, Agrární komory, Českomoravského svazu zemědělských podnikatelů či Asociace krajů,“ uvedl ředitel konference František Kopecký z Místní akční skupiny (MAS) Rozvojové partnerství regionu Hranicko.
Setkání pak pokračovalo odpoledními exkurzemi do obcí Hranicka a ve čtvrtek dopoledne jí završila další odborná vystoupení.
Hlavním pořadatelem konference byl Spolek pro obnovu venkova ČR ve spolupráci s Krajským sdružením NS MAS Olomouckého kraje. Hlavním donátorem akce je Celostátní síť pro venkov zřízená ministerstvem zemědělství. Konferenci podpořil Olomoucký kraj a řada dalších sponzorů.
Podmínky použití obsahu webu podle licenční smlouvy Creative Commons

©  2004 - 2019    MAS Horní Pomoraví o.p.s.   |   Licenční podmínky