Úvod Dokumenty Kontakt Cloud Mapa

Menu

ÚvodZpět

Information in EnglishArchiv

 

Děti vítaly léto v Hanušovicích

Po dlouhých týdnech do Hanušovic opět zavítalo sluníčko a právě v tento den sobotu 8. června se zde konala akce pro děti i jejich rodiče s názvem Vítání léta. Čekalo je odpoledne plné zábavného tvoření v prostorách Domu kultury v Hanušovicích. Celou akcí provázela příchozí veselá postavička v klaunských kalhotech, která bavila malé i velké. Děti ji na místě pojmenovaly Máňa.
Malé účastníky při příchodu přivítali místní dobrovolní hasiči, kteří přijeli třemi hasičskými auty. Malé princezny a princové si užívali velkého skákacího hradu nebo se mohli vyřádit na trampolíně. Děti si mohly vyzkoušet svou šikovnost a vyrobit nepřeberné množství výtvorů. Svou kreativnost mohly ověřit i maminky, které spolu se svými ratolestmi vyráběly zápichy z keramické hmoty, přívěsky z pěnové gumy, zažehlovaly korálky, vyráběly těžítka z kamene a ubrouskové techniky, lepily a různě smotávaly proužky papírů. Největší úspěch sklidilo relaxační malování, které bylo nejnáročnější. Největší radost z něj měly maminky. Pro ty, které už ruční práce a výroba různých upomínkových předmětů nezaujala, připravili organizátoři sportovní stezku. Skauti zase přichystali pro děti hady z těsta opečené nad ohněm. O další doprovodný program se postaral Domov Paprsek Olšany. Celou akci zakončila dětská diskotéka a každé dítko si krom svých výrobků odneslo i malý dáreček od pořadatelů.
Celá akce vznikla za finanční podpory Nadace Vodafone a skupiny mladých lidí z Hanušovic, kteří díky této nadaci úspěšně zrealizovali již čtyři akce. S organizací akcí vypomáhala i místní akční skupina Horní Pomoraví.
Všechny uspořádané aktivity měly velký úspěch i početnou návštěvnost. Proto se mladí nadšenci, pokud to bude možné a získají další podporu na tyto akce, rozhodli v organizování akcí pro širokou veřejnost pokračovat i nadále.
Podmínky použití obsahu webu podle licenční smlouvy Creative Commons

©  2004 - 2019    MAS Horní Pomoraví o.p.s.   |   Licenční podmínky