Úvod Dokumenty Kontakt Cloud Mapa

Menu

ÚvodZpět

Information in EnglishArchiv

 

Regionální značky se představily v Senátu

Seminář na téma Regionální značení domácích produktů uspořádala v pátek 26. dubna stálá komise Senátu pro rozvoj venkova ve spolupráci s Asociací regionálních značek, o.s. V rámci semináře se představili zástupci pěti tuzemských regionálních značek. Ti se zaměřili na specifika svých regionů i celého systému značení. Mezi představujícími se regiony nechyběla ani značka JESENÍKY originální produkt®.
Moderátorské role se ujal jeden ze zakladatelů systému regionálního značení v tuzemsku Tomáš Kažmierski. Vystoupila rovněž předsedkyně Asociace regionálních značek Kateřina Čadilová. V neformální části semináře měli účastníci možnost obdivovat a ochutnat produkty a seznámit se s informačními materiály většiny z celkových 22 regionů sdružených pod střechou Asociaci regionálních značek.
„Myšlenka regionálního značení je založena na vzájemné spolupráci. Prvovýrobce z regionu potřebuje okolo sebe místní obchodníky, kteří budou odebírat jeho produkty, díky značkám se daří na sebe navazovat i další zpracovatele. Doufáme, byť je to dlouhodobá záležitost, že se nám postupně podaří vrátit do regionů to, co kdysi bylo zcela přirozené, a sice že v regionech hodnoty nejen vznikají, ale zároveň se tam i realizují, což ocení určitě nejen místní obyvatelé, ale i turisté,“ uvedla Kateřina Čadilová, předsedkyně Asociace regionálních značek České republiky.
Zástupci pěti regionálních značek se zaměřili na specifika svých regionů i celého systému značení. V Jeseníkách se podle koordinátorky Hany Olejníkové značka snaží o propojení potenciálu místní produkce a cestovního ruchu. Příkladem je Manuál pro tvorbu turistického produktu, který využívají všechna místní informační centra nebo tematická trasa vyzývající k návštěvě konkrétních producentů.
Značku JESENÍKY originální produkt® zastupovalo v Senátu hned několik výrobků. Velký úspěch měly nejen lahůdky ve skle z rodinné konzervárny Via Delicia, chutnaly i uzeniny a masné výrobky z Bušína. Značku reprezentovaly Staroměstské máslové trubičky či Velkolosinské čokoládové pralinky.
Podmínky použití obsahu webu podle licenční smlouvy Creative Commons

©  2004 - 2019    MAS Horní Pomoraví o.p.s.   |   Licenční podmínky