Úvod Dokumenty Kontakt Cloud Mapa

Menu

ÚvodZpět

Information in EnglishArchiv

 

Řemeslné dílny

Další řemeslné dílničky se konaly díky podpoře Nadace Vodafone. Skupina mladých lidí z Hanušovic ve spolupráci s MAS Horní Pomoraví se již po druhé postarala o zábavné odpoledne.
Tématem řemeslných dílniček, které se konaly v pátek 14.12.2012, byly Vánoce a Vánoční svátky. Děti při příchodu dostaly dáreček na uvítanou a byly pro ně nachystány stanoviště s materiály k výrobě ozdob.
Děti zkoušely, tak jako za dávných časů, vytvořit si ozdoby z tradičního Vizovického těsta, které pro ně bylo nachystáno, toto těsto mohly modelovat, napichovat na špejle, nebo pro menší děti a měně zručné byly připraveny formičky, kterými mohly vykrajovat z těsta různé tvary.
Další stanoviště bylo věnováno výrobě vánočních přání. Děti mohly vybírat z nejrůznějších pestrobarevných a vlnitých papíru, k dozdobení jim posloužila různá vykrajovátka, třpytky, barevné fixy a další zdobítka. Další dvě stanoviště patřila papíru a nůžkám. Děti si mohly podle vzoru vyrobit papírový stromeček, který dozdobily dle své fantazie a u posledního stanoviště si mohly zkusit poskládat a vystřihovat z papíru papírové vločky. Této akce se zúčastnily i klienti z Domova Paprsek z Olšan, kteří byli na tyto dílničky pozváni. Přivezli sebou i své rukodělné výrobky a vánoční ozdoby, které vyrábí. Společně s námi si zkusily výrobu Vizovických ozdob, nebo vystřihování vloček z papíru.
Podmínky použití obsahu webu podle licenční smlouvy Creative Commons

©  2004 - 2019    MAS Horní Pomoraví o.p.s.   |   Licenční podmínky