Úvod Dokumenty Kontakt Cloud Mapa

Menu

ÚvodZpět

Information in EnglishArchiv

 

Společenský večer Domova Paprsek pobavil dvě stovky lidí - 23.11.2012

Téměř stovka hendikepovaných klientů čtyř moravských zařízení se v pátek 23. listopadu sešla na prvním společenském večeru Domova Paprsek v Olšanech. Hosté přijeli ze Šebetova, Nových Zámků a ze Šternberka.

Neobvyklou společenskou událost uspořádalo občanské sdružení Klub pro rozvoj aktivního Pomoraví (K.R.A.P.) společně s Místní akční skupinou (MAS) Horní Pomoraví. „Neúspěšně jsme žádali o dotaci z Olomouckého kraje. Přestože jsme ji nezískali, členové našeho sdružení rozhodli večer uspořádat," uvedl předseda pořádající organizace Václav Jokl. Nejen podle počtu zúčastněných se akce vydařila. Více než dvě stovky návštěvníků – jak klientů, tak místních obyvatel – se dobře bavily.

„Potěšilo nás, že přišla spousta místních obyvatel a že se tak podařil náš záměr přispět k integraci osob s postižením do běžného života," uvedla Renata Baslerová, manažerka MAS Horní Pomoraví. O kulturní program se postaraly hostující Olšany. Místní klienti zahájili večer vystoupením na bubny Jambee a připravili také taneční představení nazvané Šlapeto. Úžasným zážitkem bylo také vystoupení hanušovického dřevořezbáře Jaroslava Pecháčka, který přímo v sálu během tří minut vyřezal ze špalku dřeva krásnou želvu (s tímto číslem uspěl i v rámci soutěže Česko-Slovensko má talent). Pracovníci Domova Paprsek připravili také malou výstavku prací klientů. Svými plastikami se představila i nevidomá Petra Voglová, olšanská rodačka. Výtěžek z akce poputuje na podporu Domova Paprsek. Prostory pro akci zdarma poskytla OP papírna s.r.o. v Olšanech.
„Poděkování patří všem dobrovolníkům, kteří se na akci podíleli, a také sponzorům, bez kterých by nebylo možné ji v takovémto rozsahu realizovat,“ zdůraznila Baslerová.

Domov Paprsek pro osoby se zdravotním znevýhodněním poskytuje sociální péči osobám s mentálním a kombinovaným postižením. Zařízení funguje rezidenčně s celoročním pobytem v obci Olšany v regionu okresu Šumperk, kapacita domova je 65 osob.
Podmínky použití obsahu webu podle licenční smlouvy Creative Commons

©  2004 - 2019    MAS Horní Pomoraví o.p.s.   |   Licenční podmínky