Úvod Dokumenty Kontakt Cloud Mapa

Menu

ÚvodZpět

Information in EnglishArchiv

 

Za poznáním regionální značky JESENÍKY originální produkt®

Místní akční skupina (MAS) Horní Pomoraví přivítala v prvním říjnovém týdnu návštěvu z regionu Hranicko. Jednalo se o starosty, členských obcí místních akčních skupin a občany z Hranicka. Třicetičtyřčlenná skupina strávila v regionu tři dny od 3. do 5. října.
Hostitelé pro návštěvu připravili bohatý program, díky kterému mohli poznat území Horního Pomoraví a především regionální značku JESENÍKY originální produkt®. Cílem návštěvy bylo získat nové informace a zkušenosti o regionálním značení a poznat místní region. „Program zahrnoval setkání s místními podnikateli, seznámení se s jejich prací a ochutnávkou výrobků, které nesou označení JESENÍKY originální produkt®“.
Delegace tak ochutnala lahůdky ve skle, seznámila se s užitkovou keramikou, čerstvými ovčími a kravskými sýry, loveckými a užitkovými noži a zbraněmi či dřevěnými sochami. V rámci programu se uskutečnil společenský večer. Poslední den navštívili hosté místní papírnu, kde se vyrábí ruční papír Losín, zamířili ke kulturní památce Maršíkovskému kostelu. Putování v regionu značky JESENÍKY originální produkt® zakončili návštěvou pálenice, kde se vyrábí ovocné destiláty a likéry.
Podmínky použití obsahu webu podle licenční smlouvy Creative Commons

©  2004 - 2019    MAS Horní Pomoraví o.p.s.   |   Licenční podmínky